+48 514 816 332 contact@windowbee.com

bee-right

Witamy w WindowBee™


Kanał WindowBee™ został stworzony aby  rozpowszechnić hodowlę pszczół w miastach. Obecnie są to jedyne miejsca, w których pszczoły czują się dobrze i nie giną masowo z powodu zatruć insektycydami . Środki chemiczne i monokultury wprowadzone na obszarach rolniczych znacząco osłabiają układ odpornościowy pszczół . Jest to główna przyczyna CCD.  Zespół załamania kolonii(CCD)  stanowi poważne zagrożenie dla pszczoły miodnej. Owady te zginą bez pomocy miast. Wymieranie pszczoły miodnej  przyniesie głód na całej planecie .Pszczoły  pośrednio poprzez zapylanie wytwarzają więcej niż 30 % naszego pożywienia. Bez pszczół będziemy  zagrożeni również  my  oraz cały planetarny ekosystem .

CCD jest niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem, które może mieć bardzo poważne konsekwencje dla ludzkości. Co jest jego przyczyną? W jaki sposób można zahamować ten proces?

Miód to już nie tylko domena wsi- w miastach powstaje coraz więcej pasiek, m.in. na dachach hoteli, centrów handlowych, a nawet na dachu Sejmu. Boicie się jeść „miastowego miodu”? Niesłusznie. Wyjaśniamy, dlaczego warto go spróbować 🙂

Ruszyła druga edycja akcji na rzecz pszczół – Adoptuj Pszczołę. Wejdź na www.adoptujpszczole.pl i adoptuj wirtuane pszczoły: z zebranych środków powstaną ogrody miejskie dla pszczół i ludzi!

Bardzo ciekawy wymagający jednak czasu i skupienia wykład prof. dr hab Ryszarda Czarneckiego ‚Apiterapia’. Poza samą Apiterapią Pan prof. rozszerza swoje rozważania o analizę współczesnego świata o koncerny farmaceutyczne i różne oblicza medycyny. Jedyne zastrzeżenie jakie można mieć (będąc członkiem izby lekarskiej) odnosi się do homeopatii, o której Pan profesor wspomina ,a która w żadnym badaniu naukowym przeprowadzonym w sposób prawidłowy nie wykazała się skutecznością większą niż placebo. Jeśli chodzi o działanie pyłku kwiatowego jest dużo badań potwierdzających jego skuteczność podobnie jak i skuteczność użądleń w chorobach o etiologii zapalnej. Zapraszamy do obejrzenia wykładu i poczucia się ponownie studentem na wykładzie przeprowadzonym z pasją.