+48 500 039 770 contact@windowbee.com

bee-right

Ule obserwacyjne WindowBee™

Witamy w WindowBee™


Kanał WindowBee™ został stworzony aby  rozpowszechnić hodowlę pszczół w miastach w ulach obserwacyjnych oraz w sposób tradycyjny. Obecnie są to jedyne miejsca, w których pszczoły czują się dobrze i nie giną masowo z powodu zatruć insektycydami . Środki chemiczne i monokultury wprowadzone na obszarach rolniczych znacząco osłabiają układ odpornościowy pszczół . Jest to główna przyczyna CCD.  Zespół załamania kolonii(CCD)  stanowi poważne zagrożenie dla pszczoły miodnej. Owady te zginą bez pomocy miast. Wymieranie pszczoły miodnej  przyniesie głód na całej planecie .Pszczoły  pośrednio poprzez zapylanie wytwarzają więcej niż 30 % naszego pożywienia. Bez pszczół będziemy  zagrożeni również  my  oraz cały planetarny ekosystem .

CCD jest niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem, które może mieć bardzo poważne konsekwencje dla ludzkości. Co jest jego przyczyną? W jaki sposób można zahamować ten proces?

Miód to już nie tylko domena wsi- w miastach powstaje coraz więcej pasiek, m.in. na dachach hoteli, centrów handlowych, a nawet na dachu Sejmu. Boicie się jeść „miastowego miodu”? Niesłusznie. Wyjaśniamy, dlaczego warto go spróbować 🙂

Krótki film o globalanym ociepleniu, szerszeniu i molach woskowych…

 

Bardzo ciekawy wymagający jednak czasu i skupienia wykład prof. dr hab Ryszarda Czarneckiego ‚Apiterapia’.

Jesienna wymiana matek pszczelich. Film pokazujący skuteczny sposób poddawania matki pszczelej do rodziny.